Meble dla kota

Każdy kot ma w sobie cechy łowcy i zaprogramowaną potrzebę polowania, bez względu na wiek czy rasę. Niemalże każdy, kto obcuje z tymi czworonożnymi zwierzakami, na pewno kiedyś był się w roli ofiary i z zaskoczenia został „zaatakowany”, wchodząc do kuchni, łazienki czy pokoju. Nieraz słyszy się te niepozorne, małe łapki, biegające po mieszkaniu czy domu z energią i siłą lwa. Takie zachowanie wśród zwierząt, szczególnie domowych, nazywa się zachowaniem upustowym.

Kot potrafi skakać na własną siedmiokrotną wysokość. Do prawidłowego ocenienia odległości używa wąsów, a ogon wykorzystuje jako statecznik, pozwalający zachować równowagę. Oczywiście każde zwierzę ma inne predyspozycje, jednak wszystkie mają wspólną cechę: uwielbiają zdobywać szczyty. Najczęściej są to wskoki na kanapę, półkę, szafy, schody, stoły, parapety, a nawet na wąskie drzwi. Każda osoba posiadająca w domu takiego pupila, powinna zatem dać mu możliwość maksymalnego wykorzystania energii. Dobrym rozwiązaniem są zatem specjalne meble dla kota, wśród których można znaleźć wiszące półki ścienne, parki linowe, różnego rodzaju drabinki czy niestandardowe schody.

Wiszące meble dla kotów

Wyposażenie mieszkania elementami przystosowanymi do czworonożnych przyjaciół jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla nich, ale także pozostałych mieszkańców. Zakup i montaż tego typu mebli pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, jednocześnie gwarantując pupilowi świetne miejsce zarówno do zabawy, jak i odpoczynku.

Skakanie i wspinaczka

Jedną z form upustu energii przez koty jest skakanie, dlatego wybór wiszących mebli, jak ścienna półka, drabinka czy kilka schodków przytwierdzonych do ściany, to dobry pomysł na stworzenie swego rodzaju toru przeszkód, który będzie chciał pokonać każdy czworonożny przyjaciel. W naszej ofercie znajduje się także park linowy, który na pewno spodoba się nawet leniuszkom!

Drapanie i zabawa

Nawet po najlepszych skokach i akrobacjach nie można zapominać o tym, że nasi pupile potrzebują ostrzyć swoje pazury, przez co znakują rewir. Na drapanym przez siebie przedmiocie zostawiają nie tylko wzór pazurków, ale także ślady zapachowe. Chcąc uniknąć drapania wszystkich mebli w domu, wybierz wiszące meble z miejscami, które można swobodnie drapać.

Odpoczynek i sen

Po ekstremalnych wspinaczkach zawsze przychodzi czas na złapanie oddechu. W przypadku kotów sen zajmuje od około 12 do 16 godzin na dobę, dlatego warto zadbać o zapewnienie im miłego miejsca wypoczynku.

Zakup proponowanych przez nas wiszących na ścianach mebli, wśród których znajduje się park linowy, drabinki, ścienne półki czy specjalne schody, to inwestycja w produkty wykonane z wysokojakościowych materiałów, które są nie tylko bezpieczne i praktyczne w zastosowaniu, ale także świetnie prezentują się w niemalże każdym wnętrzu.

Wprowadzenie odpowiednich zmian w otoczeniu może wyeliminować wiele problemów, pozwoli rozładować napięcia oraz zapewni spokój i radość przebywania ze sobą opiekuna i KOTA.